| VladMarian77 a întrebat:

Salut, am o "problema" mai ciudata asa. Mie imi place foarte mult sa cant, sa compun si sa editez si sincer mi-as dori o cariera in muzica, as vrea sa devin popular dar cand ma gandesc parca nu mai vreau. Chiar daca gandesc prea departe si probabil nu o sa se intample, daca s-ar intampla sa reusesc nu as vrea sa am o viata stresanta, sa am probleme cu unii oameni si lucruri din astea

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Succes dar ai cântat vreodată pe scenă?

totuși nu văd problema ciudată

| Ineys a răspuns:

Cat de bine canti? Canti prin dus si singur in camera? Esti sigur ca stii sa canti sau doar ti se pare? Ai ceva background muzical? Un instrument ceva? Orice vocalist canta la cel putin un instrument. E treaba serioasa sau te plictisesti? Muzica nu-i asa usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerea mea e că tu te gândeşti teoretic şi te entuziasmează acest vis, dar apoi când te gândeşti la partea practică, atunci începi să te delaşi şi să-ţi pierzi entuziasmul, deoarece ştii că-s anii de muncă şi că îţi va lua ceva timp până să ajungi în vârf.

| Michaeel a răspuns:

In Romania dacă nu cânți despre mașini, bani, femei (melodii de tip faivgheng sau abi) sau manele nu ajungi nicăieri. Cam asta se întâmplă și in afara. N-ai ce face, asta a ajuns industria muzicala. Este destul de greu sa îți faci o cariera în muzica, ma gândesc ca dacă îți place asa mult muzica poți posta pe YouTube cover-uri (sunt foarte apreciate, mai ales în străinătate, clipurile de genul au multe vizualizări ) sau poți posta tu muzica ta originala acolo.

| StefanIntrebare a răspuns:

Daca vrei inspiratie sa devi muzician bun, uita-te la music videourile lui OG Eastbull. Succes.