| TheMusicBoy a întrebat:

Cred ca acesta e un hobby? Bună TPU! In primul rand sunt foarte pasionat de muzica. Cant in fiecare zi. Nu exista ora in care sa nu ma gandesc la o piesa. Problema mea este ca vreau sa fac o cariera din asta. Adica vreau sa devin un cantaret. Am voce si stiu sa cant la pian. Am incercat sa compun o piesa dar multe chesti se repetau si nu sunau bine de loc si nu prea aveam multe cuvite sa scriu. Voiam sa exprim in piesa respectiva ca tu trebuie sa fi tu insuti. Nimeni nu trebuie sa iti spuna cum sa fi, fiind ca ei nu te accepta. Sa nu iti pese de ce spun alti. Daca tu te simti bine in corpul tau sa nu te intereseze de ce zic alti. Acum sa revenim la subiect nu reusesc nici cum sa fac o piesa. Dar problema cea mai mare ar fi cum sa fac sunetul de fundal( stiu ca nu asa se spune am lapsus acum) ca sa sune bine piesa. In ce program as putea sa o fac sau cu ce ajutor. Imi dores sa devin un cantaret de cand ma stiu. De cand aveam 4 ani cantam. Iubesc muzica si vreau sa imi fac o cariera din asta. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Wheizii a răspuns:

Nu ai nevoie de un studio profesionist, poti sa downladezi Fl Studio si sa il crack-uiesti, iti trebuie un microfon si un calculator decent. La studio profesionist ei au pe perete buretele ala negru care izoleaza sunetul si costa si mult o sedinta de inregistrat, NU AI NEVOIE de asa ceva pentru ca programul Fl Studio iti permite sa scoti ''bazaitul'' ala de pe fundal si o sa se aude doar vocea ta. Apoi tot ce trebuie sa faci dupa ce ai inregistrat versurile cu un program online de pian inregistrezi melodia si le pui impreuna. Orice vis poate deveni realitate daca esti dispus sa tragi tare si sa nu renunti cand dai de greu.
https://www.emag.ro/......DWGBJ2BBM/
https://www.youtube.com/......s?/results

| TheMusicBoy explică (pentru Wheizii):

Am instalat mai de mult fl studio dar e greu sa faci o melodie cu el...

| Wheizii a răspuns (pentru TheMusicBoy):

Nu o sa-ti indeplinesti niciodata visul cu atitudinea asta laughing daca iti e lene sa sa compui o melodie cu unul dintre cele mai complexe programe, esti varza prietene mi-am irosit cuvintele si timpul ca sa aud scuze si cum te plangi.

| TheMusicBoy explică (pentru Wheizii):

Bai omule! Am 12 ani. Ce vrei? Sa stiu sa fac un joc ca si minecraft sau fortinite?