| viorel33 a întrebat:

Am un acvariu, faza ca azi dimineata cand m-am trezit am vazut ca e crapat. Nu stiu daca s-a crapat noaptea sau abia acum am vazut eu, dar faza e ca imi e frica sa nu se sparga. Crapatura tine pe tot geamul de sus pana jos. Acvariul e plin cu apa, credeti ca rezista sau trebuie schimbat?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A fost o tensiune în sticlă. Dacă continuă să evolueze crăpătura, te inundă. Astfel trebuie să îl repari sau să îl schimbi cu altul.

| Michaeel a răspuns:

As zice ca trebuie schimbat, mai ales dacă crăpătura este pe toată lățimea acvariului.