| EneCatalin a întrebat:

Am un amstaff în vârstă de 4 ani si o cățea pitbull în vârstă de 2 ani.

El când a văzut cățeaua a mirostit-o și după dădea sa o bata iar cățeaua nu ii făcea nimic...

Bine, el este mai agresiv cu câinii(l-am găsit pe strada și veterinarul mi-a zis ca a fost câine de lupta) cățeaua este în călduri deoarece am văzut la vagin puțin sânge.

Va rog spuneti-mi cum sa fac ca să iasă monta, deoarece masculul o bate și nu stiu din ce motiv.

Va rog sa îmi spuneți...

Răspuns Câştigător
| Ilovedogs234 a răspuns:

Ca sa fie puii de rasa trebuie sa fie aceeasi rasa de caine masculul si femela. Ar trebui ca pe mascul sa il fii separat si sa încerca sa ii obisnuiesti pe amândoi(sa il iei in lesa pe mascul si sa o duci la femela) ca sa nu se poata musca. Daca in aproximativ o luna sau doua nu se obisnuiesc unii cu alții nu încerca sa ii faci sa facă pui. S-ar putea sa fie si din cauza vârstei. Masculul este mai in vârstă decat femela si se poate sa nu vrea sa facă pui cu ea. Mai ales daca nu sunt de aceeasi rasa cum sunt ai tai. Daca doctorul veterinar a zis ca cainele este de lupta sa nu te astepti la prea mult. Sper ca te-am ajutat

| EneCatalin explică (pentru Ilovedogs234):

Mulțumesc de răspuns...

| Ilovedogs234 a răspuns (pentru EneCatalin):

Cu placere! ☺