| Bendes a întrebat:

Am un apartament si o casa cu curte mare, de mult imi doresc sa imi iau un catel si nu stiu ce catel. Vreau unul care sa poata fi dus de la bloc (etaj 7 ) la casa cu curte si invers. Am cautat pe net cateva rase de catei dar nu prea am gasit ce vreau. Vreau un caine de statura mica sau medie care sa nu fie bleg happy si sa fie,, adaptabil" dar pe care sa il iubesc cu adevarat. Eu ne fiind in,, domeniu" nu prea ma pricep la astfel de animale, am in minte rasa Prinscher Pitic dar nu stiu ce sa zic. Astept recomandari si sfaturi.

5 răspunsuri:
| InstinctPr3ciS a răspuns:

Eu iti recomand rasa Boxer!
Caini foarte inteligenti si adora foarte mult sa se joace si sa fie in preajma stapanului.
Este un caine care este bun pentru curte deoarece este foarte atent si tenace.

| InstinctPr3ciS a răspuns:

Iti recomand rasa Boxer!

| SmilePleaseXoXo a răspuns:

Eu ti-as recomanda pentru inceput bischonul. Este un catelus mic, dragalas, se indragosteste repede de tine si iubeste copiii. Sper ca te-am ajutat!
!

| TurcoaicaTa a răspuns:

Iati un pechinez sunt de talie medie sau mica depinde acum ..Sunt foarte destepti si jucausi...

| Adinaaa_8916 a răspuns:

Eu zic sa-ti iei un caniche big grin E foarte simpatic, energic, jucaus si prietenos happy Iti spun din proprie experienta, catelusa mea are 1 an jumate, iar eu stau la casa. Este foarte cuminte, pot sa o las pentru cateva ore singura acasa fara sa strice nimic. Chiar daca sunt destul de asemanatori, in comparatie cu bishon-ul (are o prietena), mie imi place mai mult aceasta rasa. Sper ca ti-am fost de ajutor!