| Teo24b a întrebat:

Hey! Mi-a murit recent cățelul (avea 11 ani) și cred că a murit de bătrânețe. M-a afectat puțin dar chestia e că acum vreau sa îmi cumpăr alt cățel. Cățelul pe care l-am avut era de rasa,dar tata la vremea aceea s-a interesat de el. Acum nu zic că nu pot sta fara un cățel dar as vrea sa îmi recomandați o rasa de cățel pitic, dar sa nu fie Bichon (că toată lumea are) și da,știu că nu contează cum arată cățelul dar eu vreau ceva diferit așa că no offense. Deci dacă știți rase frumoase de căței pitici, va rog sa îmi spuneți. Specific că eu am căutat pe internet rase de căței, dar nu am găsit ceea ce voiam, și ce-i drept nu m-am străduit. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Îmi pare rău pentru căţelul tău.
Mie personal îmi plac mult pomeranienii şi chihuahua. Dar ador husky, în special un husky, deşi ei nu sunt pitici.
Până la urmă nu contează atât de mult rasa, cât contează ataşamentul.

2 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

Sincer îmi pare rău pentru pierderea animalutului.
Eu mi-aș lua sincer un yorkshire terrier. Are soră-mea unul și e foarte drăgălaș.

| Mirel4412 a răspuns:

Sunt sute de catei care asteapta la centrul de adoptie, nu trebuie sa dai bani pe unul de rasa.