| dnbcccc a întrebat:

am un bichon de 3 zile, in varsta de o luna. cum pot sa il invat sa faca intr-un singur loc? nu pot sa il scot afara pana nu ii fac toate vaccinurile

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

Exista la pet shop covorase speciale pentru caini. Odata sa faca acolo (il pui tu cand vezi ca vrea sa faca) si apoi el acolo o sa mearga.
Dar trebuie sa ai rabdare, deoarece este pui si...o sa ai mult de lucru cu el happy. Succes!

2 răspunsuri:
| Andreea52 a răspuns:

Daca nu il poti scoate afara, adu natura in casa si ma refer la ceva simplu... o tavita cu nisip, destul de mica sa nu iti ocupe mult loc si destul de mare ca sa se simta in largul ei. Dupa ce ai adus tavita, pune-l acolo sa investigheze noua toaleta. Nu isi va face nevoile de la inceput acolo pentru ca e inca mic, insa cand observi ca isi cauta un loc pentru a se descarca, du-l repede la tavita si vei vedea ca in scurt timp se va invata sa se dupa singur!
Felicitari pentru catelus! Ador rasa!

| Utza_Alexutza_1998 a răspuns:

Paii e inca micut...dar este la magazinele petshop sprei pentru caini
Acel sprei ii atrage sa faca pipi in locul unde ai dat cu speriul....Cumpara si cateva paturi din alea pentru caini ca sa nu ude parchetu', gresia sau covorul cand face pipi :* noroc