| Sp4RkMan a întrebat:

Salut vreau sa iau un cane corso de 9 luni,as vrea sa stiu daca ma pot acomoda usor cu el, daca ar putea sari la mine? ce pareri aveti?

Răspuns Câştigător
| sEusebiu a răspuns:

Mam documentat si vreau sa iti spun ca Cane Corso trebuie sa fie dresat de mic(de la 4 luni) sa accepta contact fizic iar dupa accea o sa te accepte cu timpul.
Ar trebuii sa intrebi persoana de la care il cumperi cum se comporta si daca e dresat.
O recomandare ar fi sa iti cumperi un puiut crede-ma daca e puiut si stai cu el se va face o legatura uriasa.O spun din propria experienta, te va iubi de mama focului big grin
Daca mai ai intrebari spune.
Apropo funda?

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Sunt sigura ca te va accepta cu tine la varsta pe care o are cainele. Un caine se obisnuieste cu noua casa si cu stapanul in jur de 1-2 saptamani.

Pe a mea cand am luat-o avea 2 ani, am adoptat-o si cam dupa o saptamana se obisnuise cu mine si noul camin.

Catelusa mea este un metis cu border collie, foarte jucaus si nebunatic in sensul ca uneori nu imi ia comenzile si face cum o taie pe ea capul laughing

| viotedy a răspuns:

Ia unul de 2 luni.E prea mare nu se adapteaza.

| Sp4RkMan explică (pentru viotedy):

Oare asa sa fie?big grin

| viotedy a răspuns (pentru Sp4RkMan):

Sigur,mai ales ca e cane corso care -atunci cand musca se zice ca nu mai da drumul.

| DenissaRoxana a răspuns:

La 9 luni este deja mare pentru as schimba stapanul...dar acum depinde de comportamentul cainelui si al tau, daca ai experienta in cresterea rasei.

| TedyGirls144 a răspuns:

Nu se adpteaza la 2 luni, dar daca il dresezi nu va face boacanewinking