| Gicutzu23 a întrebat:

Salut, am un catel de 2 luni si nu mai pot cu el, am incercat tot felul de chestii sa nu mai planga si astea, dar daca il las liber prin curte noaptea afara are ceva? Chiar daca este asa mic? As zice ca plange cat plange si mai uita, in casa nu il mai pot tine. Nu mai pot dormii noaptea. Ajutor

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Dresaj?

4 răspunsuri:
| ioanacristina666 a răspuns:

Este normal, dar peste catev saptamani isi va reveni, se va acomoda.Incearca sa ii faci un program si sa il organizezi laughing sa stie ca in locul respectiv are apa, dincolo mancarea, acolo doarme etc.Si cand plange mangaie-l pana adoarme.Si poate se mai trezeste, dar du-te la el si repeta asta.Stai cu el pana adoarme.Altfel va plange fiindca ii e dor de tine.

| Gicutzu23 explică:

Am incercat asta e problema dar nu vrea sa taca. Daca il las afara sau sa il leg de mic are ceva?

| qpDede12pq a răspuns:

Nu cred ca-l va ajuta lasarea ta in singuratate afara, cumpara-i niste mingi, sau ceva de genu pentru a se juca dar mai bine dopuri de urechi sau incearca sa dormi ziua ca noaptea ai sa tragi big grin.

| TranquillaMDFK a răspuns:

Poti sa iti faci timp o zi doar pentru el. arata-i ca iti pasa cu adevarat si fa-l sa se simta iubit, in siguranta... daca nu merge... du-l la veterinar happy. noroc!