Întrebare recomandată | Vecerzanshxh a întrebat:

Salut.
Am un catel in varsta de 5 luni. Totul era normal cu o zi in urma dar azi este lipsit de vreo urma de putere, vrea sa bea apa dar nu poate si are spume la gura. Am observat ca are scaun moale cu sange. Va rog ajutati-ma!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cainele este otravit, daca are spume la gura si iese deja cu sange.
Du-l de urgenta la medicul veterinar!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Așa-i că nu e vaccinat? sad
Mi-e milă de el. Sună-i pe rând, pe toti veterinarii din orasul tau, pana gasesti unul care te poate primi cu el. Ori roagă-i pe ei să îți spună, dacă cunoaste un cabinet cu primiri urgente, program nonstop. ȘI fugi repede. Daca nu gasesti, mâine dimineata la prima oră, să ajungi degrabă la cabinet. Să nu intre in contact cu alți câini!

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Trebuie dus neaparat la veterinar.

| crud a răspuns:

Omule, alearga cat poti de iute la veterinar!

| ady18 a răspuns:

Fa intr-un pahar, pui apa si sare si amesteci, pe urma ii dai fortat pe gat dar nu mult, posibil sa fie otravit

| gardin a răspuns (pentru ady18):

O solutie mai buna daca ar fi otravit ar fi otetul dar nu mult decat.

| gardin a răspuns:

Nu sunt medic veterinar, dar am si eu 7 caini si caut foarte mult pe internet i.am avut bolnavi si mna, de cat timp nu a mancat? si de cat timp nu a baut apa? a avut si alte simptome, voma?, si sangele este in cantitate mare? inchis deschis?