| Neata_Marius_1994 a întrebat:

Salut,am un catel in varsta de 6 luni pitbull peste o luna trebuie sa plec in Germania cu parintii si nu am cu cine sa o las in Romania la prieteni nu vreau pentru ca nu o sa aiba grije de ea, intrebarea mea este daca exista ceva prin Germania un loc platit unde pot sa o las cat timp sunt plecat la munca si cand sunt liber de la munca sa o iau sa o plimb si sa stau cu ea etc? sau macar dati-mi sfaturi ceva ce sa fac cu ea? chiar tin foarte mult la acest caine nu il pot vinde sau astea acolo unde stau in chiria nu e voie cu animale ca altfel o tineam cu mine in casa.

1 răspuns:
| MissCosmos a răspuns:

Exista centre de animale unde sunt tinuti pana te duci dupa iei.Nu stiu exact daca sunt peste tot dar ai putea sa il dai si la un veterinar ( poate)? Nu stiu unde stai exact deci ar trebui sa mergi la un veterinar si sa intrebi daca este un centru de ingrijire pentru animale.