| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

.am un ciobanesc german in varsta de 6 luni si nu stiu de ce este foarte speriat, ce as putea sa ii fac?

7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Mergeti cu cainele la medical veterinar pentru a putea efectua un tratament prin vaccinare contra rabiei sau contra parazitilor intestinali!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu zic ca ai ce invata de la Cesar. De cat timp l-ai luat si de unde? Poate a fost batut, chinuit.

| Rocsid a răspuns:

Sa speram ca nu e din cauza unor probleme de sanatate.
La fel ca si oamenii cateii au temperament diferit.blanosul tau e inca mic..pana la 2-3 ANI o sa vezi ca o ba o sa fie clown ba bestie...cu cat ii oferi mai multa iubire cu atat mai mult o sa simta nevoia sa te protejeze.
Poti sa vezi ce il sperie si sa ii demonstrezi ca nu e vreun pericol pentru el.
Al meu cg se speria de tunete cand era mic si am iesit cu el afara pe furtuna, am stat cu el si o vazut ca nu e nimic periculos.

| Andrei2991 a răspuns:

S-ar putea sa fie bolnav. Daca nu mananca si nu se misca, du-l repede la veterinar. S-ar putea sa aiba o infectie intestinala... E foarte periculoasa, cainele meu a murit din aceasta cauza...

| ckckrish a răspuns:

Uita-te in Youtube la Cesar Milan ( o sa te ajute sa intelegi psihologia cainelui, crede-ma). Asta in caz ca e speriat din cauza unor factori. daca e bolnav du-te la veterinarwinking

| Emanuel_Cocut_1999 explică (pentru ckckrish):

Cainele a fost speriat de unde l-am luat, nu este bolnav

| ckckrish a răspuns (pentru Emanuel_Cocut_1999):

Atunci uite la video-uri de a lui Cesar Milan, el e un psiholog bun, o sa vezi!