| mariatt5 a întrebat:

Salut!
Am un motan care are deja 2 ani de cand e la mine. Da, a crescut in curtea mea. E ca un membru al familiei.
De cand a inceput sezonul de imperechere tot se luptă cu un motan si isi marchează teritoriul.
Intrebarea mea este, mai il pot duce la castrare sau e prea târziu?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Il poti duce linistit. Sanatate motanului, ce varsta are si ce rasă este?

| mariatt5 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Motanul are 2 ani si e rasa europeana.

| romeo78 a răspuns:

Niciodată nu este prea târziu. Doar că așteptați puțin să se liniștească și mergeți la un medic veterinar.
Faceți în prealabil o program și să știți cât vă costă.

| mariatt5 explică (pentru romeo78):

Unde il pot duce la veterinar e neapărat să ii fac vaccinurile, altfel refuză să îl castreze. Totalul ar fi de 250 lei, cu tot cu vaccinuri.

| Iote a răspuns:

Poti.