| Siscanu12 a întrebat:

Am un perus femela de 2 ani.Acum o luna i-am luat un mascul de 1 an si 7 luni. Se saruta, se scarpina unul pe altul pe cap, masculul ii cinta etc. Spuneti-mi va rog cind vor face vreun ou. Vreau foarte mult sa faca pui.Ce trebuie sa fac? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| MyhaXMaya a răspuns:

Uite aici: https://sites.google.com/......-inmultire

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Exista cuib dintr-o cutiuta de lemn pe care o vei gasi normal in piata la cei ce vand perusi, si la magazinele veterinare. Acolo poti cere si detalii despre inmultire, si poti cauta si pe internet articole despre asta.

| Doctorfishadi a răspuns:

Greu de spus si au nevoie de un aranjament special!

| Siscanu12 explică (pentru Doctorfishadi):

Cam ce fel de aranjament Special?

| Siscanu12 explică (pentru Doctorfishadi):

Cam ce fel de aranjament special?

| Siscanu12 explică:

La inceput se ciupeau unul pe altul.Le trebuie cuib oare? :O