| Mihai314 a întrebat:

Salut. As dori sa adopt o pisică doar că eu stau într-un cămin universitar. Stau singur în cameră și as dori sa adopt o pisică. Problema este că eu sunt plecat la facultate de dimineață până seara. Să zic ca plec pe la 8-9 dimineața și ajung pe la 8-9 seara la cămin. Credeți că e mai bine să nu adopt pisica? Mi-as dori să am o pisică și sa mi țină companie în timpul în care stau la camin, doar ca ma gândesc că poate o chinui la modul ca eu sunt plecat cam toată ziua și ea va sta singura. De asemenea n-am balcon, nu prea are cum sa iasă la aer, decât la geam, litiera ma gandeam sa o pun in baie. Iar legat de faptul ca o sa stea doar in camera, ma gândeam ca în weekend-uri pot sa o mai scot la plimbare.
Ideea e ca îmi doresc, doar ca nu știu cât de buna e ideea având în vedere că în mare parte sunt plecat de la camin. Timpul în care sunt la camin e seara și în weekend-uri. Credeți că e o idee buna? Credeți ca mai bine nu? Mulțumesc

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Doresti sa inchizi o pisica ca la o puscarie.
2. Nu cred ca admiistratia /regulamentul caminului permite sa detii pisici in camera (mai ales daca nu esti si tu prezent(.

| darrio2007 a răspuns:

Dar te-ai intrebat daca ti se permite sa primesti o pisica in camera de camin?

| sierra1 a răspuns:

Ia-ți un porcușor de Guineea, nu se supără să stea singur 12 ore

| rxbiesx a răspuns (pentru sierra1):

Nah, porcușorii de guineea sunt animale foarte sociabile. cu siguranta ar fi chinuit daca ar sta singur atâta vreme.

Răspuns utilizator avertizat
| Mihai314 explică:

Am uitat sa precizez ca nu vor fi cazuri în care sa stea singura mai mult de 24h, sau sa o las peste weekend sau chestii de genul. Doar asta e singura mea problemă că sunt plecat ziua