| Anomaly080 a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu daca se pot cumpara cartuse (gloante) folosite si daca da, de unde?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vorbesti cu un vanator sau un soldat /politist, sa-ti aduca un cartus folosit.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cartusul este format din capsa, tub, incarcatura de azvarlire si glont. Tie ce-ti trebuie? Cartusul cu totul sau un breloc? Detinerea de munitie si elemente de munitie este ilegala. Brelocuri gasesti cate vrei si sunt interesante. Eu de aici cumpar multe: https://bit.ly/3oERRkt

| Anomaly080 explică (pentru Salontanul):

Ma intereseaza tubul folosit, nu vreau sa l fac breloc, am nevoie de destul de multe, vreau sa fac o masa de genul: https://i.pinimg.com/......d09e80.jpg

| Salontanul a răspuns (pentru Anomaly080):

Le gasesti la poligoane cu kilogramele, dar nu stiu care-i regimul lor, actual. Pe vremea cand eram militar era caz de puscarie.

| sierra1 a răspuns:

Pentru armă de vânătoare (?), da - orice magazin specializat in arme și chestii d-ăstea are

| anonim_4396 a răspuns (pentru sierra1):

Vrea tuburi de gloanțe, nu noi

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tuburile de cartușe de vânătoare sunt REFOLOSIBILE si sunt in magazine!

| Werrich a răspuns:

De la poligon de tragere, te duci si ii intrebi daca iti pot da gloantele trase.

| wexceptional a răspuns:

Pe ebay gasesti orice de cumparat si pamant cosmic de pe Marte cauta mai bine pana gasesti nu te lasa