| medany9961 a întrebat:

Salut care aveti caine de rasa bullterrier, amstaff, sau labrador si aveti pui sau o sa aveti daca vindeti as fi interesat pretul sa fie intre 150-200euro poate sa fie chiar si ciobanesc german va rog sa dati raspunsuri cat ma repede. Funda

Răspuns Câştigător
| a1doru a răspuns:

O curte ''buna'' este una cam la 300 mp, care sa aiba si ceva iarba pentru ca sunt caini mari si grei iar o curte complet betonata le creaza probleme in articulatii [asta in timp]. oricum un lup se poate simti bine si intr-o curte de 100 mp.trebuie insa scos ''in lume'' cam odata pe saptamaina, cam o ora.

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Eu as opta pentru ciobanesc,da te sfatuiesc sa nu iei decat catel nascut in aprilie,mai, daca vrei sa ai ceva ca lumea[dpdv al sanatatii, dresaj]

| medany9961 explică (pentru a1doru):

Am si eu o intrebare cam cat de mare ar trebui sa fie o curte pentru un ciobanesc german?

| a1doru a răspuns (pentru medany9961):

O curte ''buna'' este una cam la 300 mp, care sa aiba si ceva iarba pentru ca sunt caini mari si grei iar o curte complet betonata le creaza probleme in articulatii [asta in timp]. oricum un lup se poate simti bine si intr-o curte de 100 mp.trebuie insa scos ''in lume'' cam odata pe saptamaina, cam o ora.

| Kitta a răspuns:

Salut c:
Verifica site-ul www.adoptiicaini.ro
Acolo gasesti foarte multi catei de rasa sau fara pedigree cu povesti triste, care asteapta sa fie adoptati. Poate vei gasi chiar un catel din rasele respective c:

| alextzu_8917 a răspuns:

Am un labrador mai asteapta inca vreo 2-3 luni sa faca puii ca iti voi da eu labradorul meu este galben.