| TimonSiPumba a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un caine si nu prea sunt hotarat ce rasa sa fie. Nu stiu ce sa imi iau, ciobanesc german sau un amstaff ( sa fie negru big grin ). Bugetul este cam de 300 lei si vreau mai multe detalii, cum ar fi:de la cate luni sa il cumpar, mancare, vaccinuri. Cei care aveti una dintre aceste rase puteti sa imi dati mai multe informatii. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| cornelia_7230 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa citesti pe site-urile de specialitate ce caracteristici au cateii doriti de tine, ca sa corespunda nu numai din punctul de vedere al aspectului cu dorintele tale ci si din punct de vedere al personalitatii animalutului. De cumparat il poti cumpara dupa ce a fost intarcat si este bine sa aiba si carnet de sanatate, cu vaccinurile la zi. Desi, ca sa fii mai sigur, ii poti face tu vaccinurile la cabinetul veterinar. Si, cel mai important, nu uita ca acel animalut il vei lua pentru toata viata lui, deci gandeste-te ca el va depinde de tine si de dragostea si atentia ta de acum incolo. Nu poate fi uitat pe un raft, la un moment de plictiseala, ca si un catelus de plus.

2 răspunsuri:
| Voicu_Gabriel_1986 a răspuns:

Eu recomand sa-ti iei un ciobanesc!>>
E mai preferabil asa! Dar daca stai la casa i-ati ciobanesc, iar daca stai la bloc zic sa-ti iei amstaff

| TimonSiPumba explică:

Altcineva?