| GabiGbr1 a întrebat:

Catelul meu are febra,am fost cu el la veterinar si ia facut o injectie pentru scaderea febrei, apoi un cu calciu,iar acum sta ce sta se ridica, respira greu. Ma puteti ajuta cu un sfat? (Dau funda )

Răspuns Câştigător
| RobertoTo a răspuns:

Poti sa-l dai cu un pic de otet pe spate si pe burtic o sa-i scada febra garantat

| LaLaura a răspuns (pentru RobertoTo):

NU. Otel simplu ii arde pielea sensibila. Poate otet cu apa.

| RobertoTo a răspuns (pentru LaLaura):

Hai du-te de aici ca nu-i arde nicio o piele, cand eram copil bunica ma dadea cu otet pe la furnte si la picioare si nu imi ardea nimi sau in salate ce iti arde matle

| LaLaura a răspuns (pentru RobertoTo):

Nu compara un caine cu pielea ta. Pielea cainelui e mult mai sensibila fata de a omului, la fel cum si nasul e foarte sensibil la miros. Otetul simplu are un ph foarte ridica( e acid ca baza) si ii irita pielea sensibila. Daca nu crezi, intreaba un veterinar.

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu prea avem cu ce.
Am doar un sfat, sa il duci maine, sau luni daca nu e deschis maine, la veterinar, eventual daca ai numarul veterinarului sa il suni si sa ii spui problema.

| KawaiiiPanda a răspuns:

Buna! Poti sa-i dai supa intr-un bol, calda, sa nu fie cu N ingrediente sau asa. Poti sa-l acoperi cu o patura sa-i fie cald. Nu stiu daca la caini functioneaza.Cand eram bolnava imi punea cartofi rasi pe parme si pe talpi, ii punea intr-o fasie de material si ii lega. Febra imi scadea IMEDIAT.Doar sa stii ca zeama aia pateaza si nu mai iese din haine. Nu cred ca ar putea face ceva rau. Adica merita sa incerci nu-i poate face numai bine sau sa nu functioneze.
Sanatate!

| GabiGbr1 explică:

Mersi mult dar am fost alaltaieri la veterinar si a spus ca nu punem problema de capuse ( fiind frig), dar ce sa vad azi cand am fost am gasit pe sira spinarii intre omoplati o capusa purtatoare de boala si a scos-o, si i-a facut cateva injectii si acum e mai bine, l-am si cantarit si la 9 luni are 38, 7 kg ( cane corso)