| Cricy a întrebat:

Salut, ciobănestii mioritici sunt foarte lenți, sau sunt mai activi? Intrebare in special pentru proprietari si cunoscătorii acestei rase.

Răspuns Câştigător
| Ralu_Raluk_1986 a răspuns:

Sunt caini activi, cu destula energie. sunt potriviti si pentru familile cu copii, fiind foarte atasati de acestia. se dreseaza destul de usor, sunt puternici si devotati stapanului, si sunt paznici foarte buni

1 răspuns:
| Snowa a răspuns:

Ciobanestii mioritici sunt activi. Au fost facuti sa pazeasca turmele de oi sau capre, deci trebuie sa aiba energie mult ca sa o faca.