| Acatincai_Veniamin_Mario_1998 a întrebat:

Salut
Cum as putea sti ca pisica mea e gestanta?
M-am uitat si pe internet insa nu stiu, ea de fiecare data tot se linge si are burta destul de mare si țațele roz. E posibil sa fie gestanta?

Răspuns Câştigător
| biwltyad a răspuns:

E posibil.

Alte semne ar fi ca uneori ar putea avea stari de voma, ca la oameni.
Pe langa ca ar avea burta mai mare, s-ar simti si in greutate ca e mai grea cu 1-2 kg chiar.
Uneori pisicile gestante devin mai alintate, torc mai mult si normal, dorm mai mult.
Fi cu ochii pe ea sa vezi daca exzploreaza diverse locuri in cautare de loc entru a fata.

Semne ca pisica urmeaza sa nasca foarte curand:
Refuza mancarea, e agitata, miauna chiar, cauta cu disperare un loc.

Daca ei sa fii sigur, o vizita la vet te va lamuri.

Iti recomand sa hranesti pisica cu mancare de juniori sau pentru pisici gestante.

Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns: