| BuGsstormbunny a întrebat:

Salut. Daca merg pe drum si vad un caine ciobanesc ce ar trebui sa fac daca nu il pot evita? Sa folosesc aparatul cu ultrasunete sau sa trec normal?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Flosești aparatul.
Eu am pățit asta. Am trecut pe lângă unul. Era foarte inteligent în sensul că m-a lăsat să trec. fără sț fie măcar agresiv, părea neutru. Apoi m-a atacat brusc de la spate.

| darrio2007 a răspuns (pentru sadrian46):

Ăla nu era ciobanesc.

| sadrian46 a răspuns (pentru darrio2007):

Ba era foarte ciobănesc. lângă o stână de oi pe deal, întâlnit într-o excursie. Și mutră de ciobănesc avea, și colți cum trebuie, Norocul că a apucat mai mult de pantaloni și doar mi-a atins pielea. Am urlat la el cât am putut și s-a retras.

| darrio2007 a răspuns (pentru sadrian46):

Ma refeream ca ciobanestii crescuti la stana nu ataca pe la spate. Am intalnit destui prin locurile prin care am facut drumetii. Si chiar mai mangaiam cate unul.