| Bobi1233 a întrebat:

Salut de 2 luni am dus la tata o catelusa Ogar Englez si acolo nu i-se acorda mancare cat dorea si a mai slabit ii poate afecta cresterea se poate stagna din crestere are 8 luni jumate.

6 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Buna!
Sigur ca ii va afecta cresterea, de stagnat nu va stagna, dar nu va creste sanatos, daca e folosita la vanatoare de ex nu va fi in forma, poate avea probleme de sanatate in lipsa vitaminelor si mineralelor care ii lipseste...
Cumpara tu cate 1-2saci de hrana premium sau superpremium si du-i tatalui tau sa-i dea. Ii arati tu cat trebuie sa primeasca(scrie pe ambalaj) si asa cainele va primi tot ce are nevoie. Cu cat hrana e mai buna cu atat cainele va fi mai sanatos, va avea o crestere mai armonioasa si va fi mai in forma. Daca te-ai hotarat sa-ti iei un caine trebuia sa ai in cap toate posibilitatile si toate poblemele care pot aparea.

| Bobi1233 explică (pentru RedNose):

Pai nu e la mine. E la varamiu la tara...

| RedNose a răspuns (pentru Bobi1233):

Tu sau cine la cumparat sa-i cumpere cate 1-2 saci de mancare si sa-i duca acolo unde se afla cainele, ce e asa greu? nu conteaza la cine e cainele sau al cui e, asta trebuie sa fac cel care e responsabil de caine si cel care si la dorit asa mult de s-a hotarat sa-si ia caine

daca vrei sa faci un lucru te pui si in cap pentru el.

| Bobi1233 explică (pentru RedNose):

Aha o sa-i duc eu saci de mancare

| AndreeaMoromete23 a răspuns:

Hey,la 8 luni este aproape adult, asa cred.
Incearca sa o hranesti tu, cat poti de mult, in timpul in care esti tu acolo. Vorbeste cu cei care stau acolo sa o ajute putin.

| Bobi1233 explică (pentru AndreeaMoromete23):

Aha oricum o aduc acasa. Mi-o iau acasa