| Bobi1233 a întrebat:

Salut am o catea ogar de 5 luni si o matusa a vazut ca a vomat sange cu mancare ce poate avea?

9 răspunsuri:
| Almássy a răspuns:

Cancer laughing
da-i lapte

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Ia-i dat oase de pui, sau are parvoviroza. Uite : http://www.animahelp.ro/parvoviroza-canina/

Mergi la veterinar cu el, ca oricum, nu este bine.

Pana mergi cu el la veterinar, sa ai grija sa-l hidratezi :
stai cu el si ii dai apa cu o pipeta, pai, sau cu o lingurita mica. ai grija sa nu se inece.

| Bobi1233 explică (pentru Stelutza1990):

Nu cred ca are Parvoviroza. Poate vomitatura o fi de la alt catel.

| Etiene a răspuns:

Sunt caini care nu mesteca oasele(in special de galinacee) si li se infige in stomac un colt de os.Rapid la veterinar.

| AnabellaXD a răspuns:

Am mai auzit odata de o faza ca asta si cainele bause atunci alcool pentru ca stapanul confundase apa cu tuicalaughing (stiu ciudat), acum este probabil sa aiba ceva la ficat, consulta de urgenta medicul veterinar

| Bobi1233 explică (pentru AnabellaXD):

laughing. Da nu stiu maine ma duc daca mai vomita iar.

| AnabellaXD a răspuns (pentru Bobi1233):

Stiu si eu am ras o saptamana dupa ce am auzit fazalaughingMi-a povestit un coleghappy

| Bobi1233 explică (pentru AnabellaXD):

Am mai auzit si eu dar sigur nu i-am dat alcoollaughing. Poate o fi de la oase ca ia mai prinde cate unu dupa strada sil mananca.

| AnabellaXD a răspuns (pentru Bobi1233):

Poatethinking laughing)