| AlexChiscan a întrebat:

Salut, de cateva zile am observat ca catelul meu care are 3-4 luni nu mai mananca, nu mai este la fel de jucaus si astazi am vazut ca a vomitat o spuma alba? Ce sa-i fac ca sa-i treaca? Nu il pot duce la veterinar deoarece in weekend este inchis.

9 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Trebuie dus cat de rapid se poate sa i se faca vaccinurile.

| Blecky a răspuns:

Astazi trebuie sa îi reînprospetezi apa de 1 data la 2 ore doarece poate turba-am paţit cu căţelul meu, te înţeleg-daca ai granule pentru căţei sa îi dai numai dimineaţa şi seara, mâin este Luni deci ar trebui dus la un veterinar al meu a avut nevoie de un vaccin şi următoarea zi nu a mai avut nimic, dacă al tau âncă se joacă are mare noroc, ştiu ca nu mănnca dar poţi âncerca faza cu granulele, oricum apa este necesara, spuma albă este normală deoarece are nevoie de un vaccin. (Funda?)

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Blecky):

Maine este Duminica.

| Blecky a răspuns (pentru Blecky):

Scuze pentru greşeala azi este Sâmbătă şi mâine este Duminică dar Luni trebuie dus la veterinar-Scuze din nou, m-am încurcat-

| Blecky a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Da ştiu îmi cer scuze!

| AlexChiscan explică (pentru Blecky):

A murit avea jigodie dar mai am un pui care este si el bolnav de jigodie? Are vreo sansa? Daca il duc la veterinar si ii face injectie va muri deoarece injectia pe timp de boala e mortala.

| Blecky a răspuns (pentru AlexChiscan):

Da! Îmi pare foarte rău pentru căţeluş...aşa am păţit şi eu cu o căţeluşă...Are şanse! Multe!

| MizukiYuria a răspuns:

Este posibit ca, catelusul tau sa fie bolnav sau sa aiba ceva la stomac. Sper ca te-am ajutat!

| Rabika a răspuns:

Buna! Poate fi vorba de o parazitoza daca a iesit afara si nu este vaccinat.Parazitoza scade apetitul catelului, produce varsaturi, diaree, stari de oboseala.Trebuie sa il duci la veterinar cat de repede pentru a-i face vaccinurile.