| Beleaua a întrebat:

Buna seara tuturor. Am o nelamurire cu catelusa mea bishon. Ce se intampla cu ea... are 2 luni si mi-a vomitat acum 2 zile spuma alba am fost cu ea la veterinar i-a facut niste calmante si m-a sfatuit sa ii dau amestecat ceai de menta cu ceai de sunatoare pentru stomac.. ea are chef de joaca. dar problema e ca nasucu nu e tot timpu umed il mai vad uneori uscat si nu prea mai mananca ziua. de 2 zile am vazut-o mancand seara. si cateodata e trista si doarme mai mult. Unii prieteni mi-au spus ca poate fi din cauza maselelor si a dintilor. Cand am fost la veterinar cu ea avea temperatura 39.4. ce ma sfatuiti?

7 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Poate nu mananca si din cauza ca e cald afara. Ar fi bine,in caz ca mai vomita,face diaree,nu mai mananca si nu mai ii arde de nimic sa mergi la vet si sa ceri sa i se faca testul de parvoviroza,aceasta e o boala mortala si e bine totusi sa excluzi aceasta problema. De obicei, medicii asa spun ca are indigestie, ca are nu stiu ce, iar in ultima faza se gandesc ei ca are parvo, de aia e bine sa ceri tu analiza. E in jur de 50lei si se face pe loc.

| razvilol a răspuns:

Si amea facea asa. Da amea era intoxicata cu praf de purici am dato prea mult si sa intoxicat. Nu cumva ai dato cu praf de purici? Si dacaai fofosit prad de purici nu mai folosi pe viitor sunt picaturi foarte bune pui una dupa ceafa si dispar toti purici sunt picaturi care tin 3 luni

| Beleaua explică (pentru razvilol):

Deci nu am folosit praf de purici tot asa picaturi i-am dat. si vad ca da sa isi revina de cand ii dau ceai de menta cu ceai de tei amestecat

| névtelen a răspuns:

Daca doctorul nu ti-a spus nimic alarmant, atunci nu ai pentru ce sa iti faci griji happy. Cat despre temperatura, cainii normal au temperatura 38, 5, poate a racit, deci nu te alarma, nasucul este normal sa mai fie si uscat cateodata, poate are nevoie de mai multa atentie, sau simte nevoia sa se joace cu niste catelusi. Nu e nimic daca mananca seara oh go on si eu am o catelusa si este deja mare si e tot la fel mananca seara cel mai mult, nu are mereu nasul umed si totusi zburda de cele mai multe ori prin casa singura fara sa o bage nimeni in seama laughing.

| 24Maria a răspuns:

Incearca un alt veterinar.

| Aleza a răspuns:

Intoxicatie sau otrava....De preferat cere sfatul medicului in privinta alimentelor...Are vaccinurile facute? Cel mai bine este
sa o.internezi la o clinica deschisa si ziua si noaptea (in Iasi exista). Perfuziile ajuta...Multa sanatate si succes! Vei trece cu bine!

| Beleaua explică:

Deci nu am folosit praf de purici tot asa picaturi i-am dat. si vad ca da sa isi revina de cand ii dau ceai de menta cu ceai de tei amestecat