| IepurasXxX a întrebat:

Salut,
De vreo 2-3 zile cateaua mea, un husky de 3 ani jumate, a inceput sa tot scheaune. ziua/noaptea. mai ia pauze cand se culca.

O scot la plimbare, e energica, mananca, isi face nevoile. dar nu stiu ce ar putea avea. Am mai citit pe net ca ar putea fi in perioada imperecherii. dar sincer nu imi prea dau seama.

Ea sta inchisa intr-un tarc destul de maricel cu un alt husky, mascul. Sa fie asta problema? Ei stau impreuna de ~5 luni. si acum e prima data cand face asa. si imi este mila de ea

Sau poate fi din cauza ca sambata le-am dat o bucata de carne (ceva piept de pui)? Daca ar fi din cauza asta. masculul de ce nu are nimic? (masculul este mai mic cu ~1 an decat ea)

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O fi in calduri. Masculul este castrat?

| IepurasXxX explică (pentru darrio2007):

Nu, inca este "dotat" happy

| christall a răspuns:

Desparte-i si vezi daca mai face asa. Poate are pui...

| IepurasXxX explică (pentru christall):

Daca ii despart incepe sa latre masculul. Pe el l-am luat mare (avea ~2 ani cand l-am luat) si nu e invatat sa stea singur.

| christall a răspuns (pentru IepurasXxX):

Poate te gandesti sa pui ceva despartitor intre ei, cumva sa fie impreuna si totusi despartiti, sa se vada prin gardulet.