| micutabica a întrebat:

Salutlaughing
la mine hamsterita nu doreste sa se imperezheze cu masculul, pe hamsterita o am de 6 zile si stiu ca ea trebuie sa intre in calduri odata in 4 zile, si ei se impaca destul de bine : dorm impreuna, maninca, dar cand vine vorba de imperechere pai ea se lasa pe spate si incepe sa strige si il alunga pe hamster si poate ea deja e insarcinata si daca e atunci ea numai va face imperechere si masculul va sti ca nu trebuie sau ceva semne ca e insarcinata sau ceva semne ca e in calduri, va rog mult ajutati-ma!
ps: DAU FUNDA )

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Daca este insarcianata, masculul stie, deoarece ea miroase diferit, cand este in calduri are un miros specific care il inebuneste pe mascul, dar daca nu doreste, adica nu este in calduri nu mai miroase asa ( dar asta nu inseamna ca masculul nu o sa incerce, asa fac toti masculii, incercare moarte n-are).
Poate inca nu este pregatita, adica nu este la ovulatie, ea intra in calduri, dar doar cand intra la ovulatie o sa doreasca sa se imperecheze.

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Hamsterii au inteligenta foarte mica sunt ca oamenii daca hamsterului nu-i place hamsterita si nu cred ca i se ridica laughing Trebuie sa astepti.