| Demir24 a întrebat:

Salut,ma adresez persoanelor care detin animale(de preferabil caini) am un caine nu e de rasa sau ceva, de 2 zile i se tot zbate ochiul si nu-l poate tine deschis, ce credeti ca poate fi?
Tin sa mentionez ca nu s-a lovit sau ceva si m-am uitat nu pare a avea ceva in ochi! Ms

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu am intalnit niciodata aceasta problema la cainii mei. Mergi la veterinar sa il consulte.

| Violleta2022 a răspuns:

Du-l la veterinar, ca-i posibil sa aiba ceva ce tu nu vezi, sub pleoapa.
Dar fa-o urgent, ca sa nu i se infecteze ochiul si sa-l piarda.

| Nonolita a răspuns:

Nu s-a lovit, dar poate a racit. Sau poate s-a infectat cu ceva de prin iarba. Du-l imediat la veterinar.

| Adelinaa34628537 a răspuns:

Nu-i ok, du-l la veterinar.