| Vasiliu_Catalin_1998 a întrebat:

Salut,mi-a murit un cățel și mi se pare un pic cam ciudat ca am gasit sange langa el si pe el,pe coada destul de mult care a iesit din anus,cu o seara inainte era normal,jucaus si s-a culcat la locul lui, il tineam liber ca inca era destul de mic 5-6 luni. Daca stie cineva ce ar fi avut cainele!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Avea vaccinurile la zi? Urmele de sange duceau undeva sau erau acumulate langa el? Daca a dormit in curte afara e probabil ca un animal salbatic l-a ucis. Dumnezeu sa-l ierte.

| Vasiliu_Catalin_1998 explică (pentru mgtow):

Vaccinuri nu le avea facute.Sangele se vede ca e iesit din recctul lui.Pare a fi o hemoragie ceva dar cam care ar fi cauza? Era un caine cam hapsîn adica manca tot ce prindea si ma gandesc ca fiind liber so fi dus si o mancat si de la vecini.Sau se poate de la prea multe oase sa curga asa de mult sange prin anus?

| IulianaStieTot a răspuns:

Suna a intestin perforat, imi pare rau, aveti grija sa nu cumva sa fi fost un vecin nenorocit. Exista cazuri in care sunt aruncati carnati plini de cuie sau cioburi in curtile oamenilor pentru ca sunt deranjati de latrat. Cel mai bine il duceti la un veterinar pentru o ecografie/autopsie sa excludeti aceasta posibilitate. Poate doar a mancat cine stie ce.