| mngzx a întrebat:

SAlut! O intrebare pentru cei care au perusi: ce fac daca perusul(care tocmai mi l-am cumparat) nu a baut deloc apa de cand l-am adus de la pet-shop? Multumesc anticipat

Răspuns Apreciat de Editori
| andiceasu95 a răspuns:

Salut,am avut si perusi iar deocamdata sunt la nimfe.
Pentru ca e speriat si locul ii este necunoscut este normal sa nu faca nimic si doar sa stea speriat (la mine a fost invers) cel mai bine este sa il lasi singur si sa se calmeze singur du-l intr-o camera linistita si sa nu fie persoane ca asta l-ar putea speria si mai rau.
Peste cateva zile isi va putea reveni dar maine poti schimba apa si mancarea si in acelasi timp sa stai cu el, povesteste-i ceva sa se obisnuiasca cu vocea a ta incat cand te aude sa se linisteasca iar in acest fel se va obisnui cu persoane si cu noul loc.Nu sunt priceput in animale doar mi-am dat cu parerea adica la fel am facut cand mi-am luat nimfele cam la fel am facut.
Noroc cu noi tai perusi!

3 răspunsuri:
| mngzx explică:

Am doua adapatoare cu apa si nu s-a atins de nici una sad

| Goriloi69 a răspuns:

Nu ii e sete

| mngzx explică:

S-a rezolvat. Am pus adapatorul pe colivie si a baut happy