| DemonSlayer a întrebat:

am si eu o intrebare pentru cei care au perusi.
De curand unchiul meu mi-a dat un perus(mascul) pentru ca nu mai avea timp sa se ocupe de el(nu stiu sigur de cand il are dar nu cred ca l-a luat demult).Din cate Mi-a spus el nu a interactionat deloc cu perusul(sa se joace sau alte chestii).Eu acum incerc sa interactionez cu el.
Ok deci intrebarea ebig grinaca niciodata aceasta pasare nu a fost mangaiata etc. mai exista sanse sa dezvolti cu ea o relatie stapan-animal?

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Posibil,depinde de caracterul perusului(ce aiurea sunalaughing)si eu am si e singur si la inceput era cuminte dar apoi nu prea l-am bagat in seama si ma musca de degete daca bag mana in cusca.Lasa-i usa deschisa sa iasa cand vrea ca sa vada ca nu e prizonier si incearca sa vezi, trebuie sa ai foarte multa RABDARE.

| DemonSlayer explică (pentru AtateaConditii):

Rabdare am cu carul, sper doar ca sa se invete cu mine cat mai curand. Multumesc!

| Dragosh15 a răspuns:

Ai reusit sa interactionezi cu el? Daca inca nu ai reusit incepe mai intai sa-l faci sa stea pe deget introducand mana incet iar apoi sa incerci sa-l scoti daca reusesti restul va fi usor! Bafta