| Atlantiz a întrebat:

Problema mea sună în felul următor:
Am un motan din 2016. Înaintea mea, el a mai avut un stăpân care l-a lăsat pe străzi, după a fost găsit de un vecin, care l-a rândul lui l-a lăsat pe scările blocului și l-am găsit eu.
De curând am fost la veterinar și i-am făcut deparazitările și carnetul de sănătate. Mi s-a zis daca are vaccinurile făcute... și chiar nu știu ce au facut ceilalți vecini cu el.
Am înteles că unele vaccinuri sunt pentru anumite boli, ce la pisici nu au tratament.
Dacă pisica mea a fost vaccinată și eu o revaccinez dupa 4 ani, ar putea apărea ceva consecințe sau i-ar face rău?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| ionutapetrei1919 a răspuns:

Sunt anumite vaccinuri care se fac de pe la vreo 3 luni dar si dupa din an in an. Cu siguranță si deparazitare internă.
Deparazitare poți face liniștit ca ea oricum trebuie facuta anual, deci macar pentru asta te poți duce la veterinar. Acolo il poți intreba ce se întâmplă dacă ii faci schema de vaccin desi este posibil ca pisica sa o aiba deja făcută. Veterinarul te lămurește.

1 răspuns:
| Narco a răspuns:

Probabil ar fi mai bine sa iti intrebi stapanul ca să nu riști.