| alexalexandrusincerul a întrebat:

Se poate ca o pisica, cand o cumperi de la cineva, sa fie deparazitata si vaccinata si totusi sa nu aiba carnet de sanatate facut de vechiul stapan odata cu ele? Cum se procedeaza cand cumperi una: in cat timp trebuie sa mergi la medicul veterinar cu ea? In afara de deparazitare si vaccin, mai trebuie ceva(analiza sau orice altceva?)

1 răspuns:
| GabyT10 a răspuns:

Daca este vaccinata si deparazitata (intern si extern) inseamna ca are carnet de sanatate. Daca spune ca are vaccinurile si nu are carnet, clar minte. Dupa ce o cumperi poti mergi din prima zi cu ea la medic pentru un consult (este gratuit). Dupa vei merge cu ea la cabinet/clinica in functie de cum îi va spune doctorul veterinar (in functie de schema de vaccinare daca nu este complet facuta de fostul stapan).