| RA94 a întrebat:

Salut stie cineva ceva in legatura cu revista "masini de legenda"

Răspuns Câştigător
| iulikka a răspuns:

O colectie unica a celor mai importante masini retro care au marcat istoria automobilismului!

Fiecare numar va contine o revista + o macheta a unei masini la scara 1/43. Apare o data la 2 saptamani.

Primul numar al colectiei ( DACIA 1300 ) are pretul promotional de 11.90 lei, restul 24.90 lei.

Al doilea numar al revistei vine insotit de un model de colectie in miniatura, ARO 240, revista oferind o prezentare in detaliu a masinii, insotita de multe fotografii + Biblioraft.

Revista "Masini de legenda" a aparut deja, fiind lansata in data de 4 Martie 2011, in cateva orase din Romania (Galati, Cluj, Vaslui). Este vorba de varianta romaneasca a celor aparute in Rusia, Polonia, Ungaria, Cehia.

Urmatoarele numere vor fi: Lada 1500, GAZ - M21 "Volga", Trabant 601. Machetele sunt produse de IST Models pentru DeAgostini "Masini de legenda".

Deocamdata este vorba despre un test de piata. Daca acesta va reusi, colectia va aparea in toata tara, la chioscurile de ziare.

Sursa: Deagostini : Masini de Legenda. Din martie 2011 – studiu de piata. | Blogul Colectionarului si PiniuliModels: Colectia de Machete DeAgostini - In Romania

| RA94 explică (pentru iulikka):

Asta stiam din mai, eu voiam sa stiu cand o sa apara (pentru ca stiam ca a trecut cu brio studiul de piata) acum numai e nevoie pentru ca am afla la tv (totusi merci)

1 răspuns: