| Alex22337 a întrebat:

Salut, tocmai ce am gasit un pui de porumbel, ce este de facut pentru a-l salva? După cum arată are 2, 3 zile nu are nici ochii deschisi. Multumesc!

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cred ca era mai bine daca il lasa-i unde l-ai gasit. Poate ca parintii lui l-ar fi dus in cuib. Nu cred ca aiba sanse de supravietuire.
Poate sa il duci la un medic veterinar...

| Tonobil a răspuns (pentru anonimg):

Nu l-ar fi luat.Din pacate, daca un pui cade parintii nu au cum sa-l ia pentru ca au aripi si cioc

| anonimg a răspuns (pentru Tonobil):

Adevărul este că nu am văzut niciodată vreo pasăre care să își care puiul in cioc. Dar mă gândesc că poate pasărea nu și-ar fi lăsat puiul acolo. Nu știu ce să zic.

| Alex22337 explică (pentru edit28):

Multumesc, dar el a facut un video pentru un pui mai mare, cel pe care l-am gasit nu mănâncă singur.

| edit28 a răspuns (pentru Alex22337):

Ti-a spus ca daca e mai mic de 8 zile n-are sanse

| millar a răspuns:

Poti sa gasesti pe Youtube mai multe videoclipuri cum sa il hranesti si sa ai grija de el.
Succes.

| Tonobil a răspuns:

E naspa ca nu are nici ochii deschisihee hee..il pui in iarba si.n intr-un cos..sa se simta ca acasa..intr-un loc liber.Mergi la veterinar
Nu rezista puii mai mari fara mama d. apai unul mic si fara ochii deschisi..in fine poate are zile

| Tonobil a răspuns:

Https://www.porumbei.ro/cresterea-puilor-orfani/
Uita.te la comentarii, nu la video, ca zice acolo ce sa le dai