| Gino_Giuseppe_1988 a întrebat:

Am 14 ani si doresc sa imi cumpar o bicicleta MTB (Mountain- Bike) pe care sa o folosesc mai mult prin oras. In acest caz, se simte diferenta dintre full suspension si hard tail? O sa imi fie greu sa ma obisnuiesc cu un hard tail (acum am un full suspension)?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| sir sanjei a răspuns:

Eu zic ca te vei obisnuii imediat cu hard tail. Chiar si acum, desi ai suspensie pe spate, cred ca te ridici cu fundul de pe sit cand aproximezi ca vei lua o groapa, denivelare, bordura.
Oricum in oras nu ai nevoie de suspensii. Asta daca asfaltul nu arata ca dupa al doilea razboi mondial!

| Gino_Giuseppe_1988 explică (pentru sir sanjei):

Mersi ca mi-ai raspuns. Ma candeam sa imi iau bicla asta: http://www.decathlon.ro/......negru.html
Poti sa imi dai o parere?
Cum stiu ce marime sa imi iau la asta nu ma descurc
PLEASE AJUTAMA

| sir sanjei a răspuns (pentru Gino_Giuseppe_1988):

Daca ai cum sa mergi la magazin sa probezi e cel mai bine.
Bicileta aia nu e cea mai grozava, dar va merge foarte bine atat timp cat ai grija de ea.
marimea cadrului trebuie aleasa in functie de inaltimea ta si cum nu stiu ce inaltime ai, nu am cum sa iti spun ce marime iti trebuie.

| Gino_Giuseppe_1988 explică (pentru sir sanjei):

Ok dar poti tu sa imi dai un link cu ceva mai ok pana in 1000 lei?

| sir sanjei a răspuns (pentru Gino_Giuseppe_1988):

Https://www.biciclop.eu/romet-rambler-26-2-albastru-2016.html este cu putin peste bugetul tau.
https://www.biciclop.eu/arkus-beryl-270-verde.html sau asta care este fix in bugetul tau.
Spor la cumparaturi!