| MarkoRhone a întrebat:

Salut TPU! Am 15 ani si vreau sa repar telefoane si calculatoare. Spre exemplu, am vazut un anunt pe olx unde zicea ca instaleaza Windows pe orice calculator/laptop. Am mai instalat/reparat multe calculatoare, asa ca am destula experienta. Problema e ca nu ma simt asa de confortabil venind in casa unui om necunoscut la 15 ani. M-am mai gandit la o metoda, aia fiind ca clientul sa aduca calculatorul acasa la mine si sa vina urmatoarea zi sa il ia. Asa am procedat cand mi-am dus consola la modat. Asa ca doresc sa raspundeti la 3 intrebari:
1) Daca ati fi in locul meu, ati fi confortabili sa mergeti la un om necunoscut acasa?
2) Daca ati fi vazut anuntul meu, ati fi avut incredere in mine?
3) Ati fii avut incredere sa lasati calculatorul la mine pentru o zi?

Răspuns Câştigător
| Mateanul a răspuns:

1. La 15 ani nu m-aș simți confortabil.
2. Doar daca ai avea recenzii bune și recomandări.
3. Ca la a doua întrebare. daca ai avea recenzii și recomandări da.