| AbelConstantin a întrebat:

am 2 perusi pe care i-am adoptat de la un pet shop(pe mascul l-am adoptat acum 3 saptamani si pe femela acum 2 saptamani) si nu prea vor sa iasa din cusca si cand ies stau doar pe dulap, si nu vin deloc la mine, ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Vorbeste foarte mult cu ei si incearca sa i hranesti din mana. In timp vor veni la tine. Treptat, mai intai hranestei in colivie, dupa cu palma in dreptul usitei de la colivie si dupa prin casa

| Rotazi a răspuns:

Inca nu s-au obisnuit cu tine. Ai rabdare, nu sunt ca pisicile.

| annempp a răspuns:

Ii ai de doar 2 si 3 saptamani. Nu s-au obisnuit cu tine, si daca i-ai luat pe amandoi de mici, nu o sa fie prea apropiati de tine, pentru ca sunt doi. La mine a durat cred ca o luna sau un pic mai mult sa se acomodeze cu mine (eu am un perus mascul). Trebuie sa mai astepti.

| Vaneeee a răspuns:

Nu s-au obisnuit cu tine, mai asteapta putin si o sa fie totul ok