| AndreiutzaAndreiutza a întrebat:

Am auzit ca porcusorii de guineea traiesc in grupuri de minim 2. Eu am doar un porcusor ( Mia ).
Nu prea vreau sa cumpăr al doilea porcusor,... sau poate in vara.
Mia are tot felul de jucării si căsuțe în cusca si il flocosesc si iubesc toata ziua. Nu prea cred ca este nefericita.

Voi ce credeti?

Dau FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

Am avut si eu un porcusor de guineea, un mascult care a trait in jur de 5-6 ani. Nu i-am luat pereche, era destul de jucaus singur. Un porcusor de guineea daca este hranit corect, este ingrijit, curatat, traieste intr-un mediu curat, poate sa traiasca si pana la 8 ani. Numai bine!