| BeLyNdA a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cat ar costa un porcusor de guineea in pet shopuri.Si cam cat ar costa o cusca si de unde o pot achizitiona.Am auzit ca pentru ei este nevoie de un fel de bol special pentru apa si de un fel de "casute" unde sa stea pentru a dormi.Mai vreau sa stiu si daca pretul unui porcusor de guineea difera daca este pui sau adult.Multumesc si sper sa ma puteti lamuri. Funda+vot! Promit

P. S Am nevoie de o cusca pentru un singur porcusor.

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Pretul unui porcusor de guineea nu difera daca este pui sau adult.
Iti recomand sa iti iei pui.
Un porcusor de guineea in pet-shopuri sau malluri costa 40 lei.Pe net e posibil sa gasesti anunt cu persoane care dau porcusor de guineea la un pret mai mic.
Cusca variaza, daca nu e una prea sofisticata bate undeva la 40-60 lei, daca e mai sofisticata poate ajunge la 100 lei chiar si mai mult.
Cusca pentru porcusorii de guineea costa mai mult fata de cea a hamsterului, dar daca gasesti cumva cusca la un pret mai maricel si nu iti permiti, daca vezi cusca pentru hamster poti sa-i cumperi din aceea (atat timp cat este spatios)
Succes si O zi placuta! happy

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.animalutze.com/articole/porcusorul_guinea.php
Pa, pa.

| DayByDay a răspuns:

Hei, am avut si eu porcusor de guineea si am dat 30-40 de lei pe el, nu mai tin minte exact. Iar pe cusca am dat 150 de lei dar cred ca sunt si mai ieftine. Bafta.

| BeLyNdA explică:

Multumesc pentru pentru raspunsuri.Chiar mi-au fost de folos, v-as da funda la amandoi, dar din pacate nu pot, dar am sa va dau vot.

| DayByDay a răspuns (pentru BeLyNdA):

Multumesc pentru voturi, ma bucur ca te-am ajutat happy.