| Covaciu_Paul_2001 a întrebat:

am cainele bolnav si tot vin mustele si isi depun ouale pe urechile lui, ma puteti ajuta?

P.S. raspunsul care functioneaza primeste funda

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Hmm... big grin
Poate are o rana si vin mustele la el din cauza asta.Verifica sa vezi daca are vreo rana.
Sau... Poate ii miroase gura a mortaciune ca la altui asa se întâmplă si vin mustele.
Poate... Ar trebui sa ii faci baie ca poate ii miroase blana.
Ti-as recomanda sa ii faci o baie si sa ii speli dintii(asa fac altui sa nu crezi ca inventez asa am mai facut si eu), verica daca are răni si bandajeazale sau vindeca-le. Daca nu merge ar trebui sa consulti un veterinar poate el stie.
Funda?

| Covaciu_Paul_2001 explică (pentru Talmacel_Alexia_1999):

Bun in primul rand da are cateva rani dar nu stiu cum sa le vindec
in al doilea rand i-am facut o data baie si s-a umplut de purici si era sa moara
in al treilea rand ouale le pun doar pe urechi si nu in alta parte si il dot spal cu o perie siii pun otrava de purici si am vazut ca incep sa sa usuce si sa cada dar mersi de raspuns