| anuk a întrebat:

Salut TPU
am doi pisoi. unul e castrat celalalt nu. medicul veterinar mi-a recomandat sa il castrez si pe al doilea insa nu stiu daca sa o fac pentru ca ma gandesc ca fiind amandoi castrati vor sta mai mult in casa si va ajunge sa plece unul dintre ei. spun asta pentru. ca ei nici acum nu prea se inteleg si se mai zgarie
daca are cineva doi pisoi castrati poate imi da un raspuns.

1 răspuns:
| Artemisia a răspuns:

Hmm...si pisica mea e castrata.Mama a dus-o la veterinar pentru ca se gandea ca daca o vom castra pisica va fi mai cuminte(pentru ca e foarte rea, urca peste tot, nu doarme, se agata de perdele etc). Dar pisica e castrata de o jumate de an si tot are un comportament nebunes.Nu stiu daca o sa se cuminteasca vreodata!
Simt ca o sa o iau razna.
Iar pisoi tai, daca stau in aceeasi casa, o sa se acomodeze unul cu celalat, adica nu o sa se zgarie mai tot tipul, dupa ce o sa stea mai mult amandoi, o sa se faca prieteni, ai sa vezi.
Daca vrei il castrezi si pe al doilea pisoi, sau daca nu, nu il castrezi.
Ei daca au de gand sa se cuminteasca se vor cuminti ai sa vezi!