| marycool a întrebat:

Salut, TPU!
Am o pisica de 6 luni... f. f dulce... dar imi pare rau ca muskacrying
Ce fac ca sa nu mai muste?

Răspuns Câştigător
| hinaty♫ a răspuns:

Eh, asta nu se poate rezolva.happy Mai ceart-o, spune-i NU si cheama una dult sa te ajute sa ii mai dai usor o palma cand musca.happy
Invat-o asa, dar oricum cand mai creste nu o sa mai muste sigurtongue

7 răspunsuri:
| GossipGirl_2226 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie doar ca al meu(e baiat) are 5 luni.Este mica si asa se joaca ea.Cand o sa mai creasca o sa se linisteasca.Cumpara`i jucarii de pisicute sa aiba cu ce sa se joace si atrage`i atentia cand te musca.

| Serendipity17 a răspuns:

La varsta asta musca, e ceva normal. mai tarziu o sa ti para rau ca e o pisica lenesa si o vrei pe cea tanara inapoi

| Black_Cherry a răspuns:

Stai linistita, asa sunt toate pisicile. Doar se joaca. Cand o sa mai creasca n-o sa te mai muste prea mult. Asa era si pisica mea cand era mica.

| Alee_9909 a răspuns:

Incearca sa o mangai, sa te joci cu ea caci astfel se obisnuieste si nu mai musca...

| marycool explică:

Da, si al meu e baiat.

| xXJustMeXx a răspuns:

Daca vrei si ai bani du-o la veterinar si taiei coltii si c-a masura de precautie taiei si ghiarele si dupa daca poti du-o la niste cursuri de dresaj.
Mult succes!

| Isoniahtar a răspuns:

Trebuie sa fii ferma. Sa-i spui nu. Probabil nu va renunta de tot, dar va fi mai retinuta. Cu al meu aveam probleme ca zgaria, dar de cand a imbatranit zgarie numai la disperare. Dar stie de nu si se trage inapoi daca ma zgarie si tip/zic au. Trebuie sa-i arati ca te doare si ca-ti face rau, poate asa n-o sa mai muste atat de mult.