| anonim_4396 a întrebat:

am o pisica in curte care mi se pare oarecum trista sta numai intr.un loc asezata orinde o pun acolo sta si 2-3 ore cand ma vede sau o strig miauna odata si daca o chem vine la mine insa de mancat a mancat doar dimineata acuma numai vrea si mi se pare ca sta trista asezata ce poate avea?

5 răspunsuri:
| Pitic a răspuns:

Poate are puiuti si de asta e asa si femeile gravide au diverse stari de disconfort poate asta are pisicuta ta,
sau poate a mancat ceva ce nu trebuia mergi la veterinar

Răspuns utilizator avertizat
| Cobra56289 a răspuns:

Mai bine ai merge la un medic cu ea.

| Struţul a răspuns:

Dă-i să mănânce multă ceapă. Pisicile mănâncă multă ceapă și apoi miros a mentă.
Poti să o plantezi în curte pentru a îți crește propria ceapă. Ceapa este un element acvatic care nu se dă în vânt de la furnici.

Fundă?

| Adrry00 a răspuns:

Stiu multe pisici cu acest comportament. De obicei e vorba de o varsta inaintata, si trebuie bagate cat mai mult in seamna, le place sa le vorbesti, sa le dai lapte, dar nu e bine sa pui mana pe ele ( de obicei, torc, par ca se bucura, si apoi dintr-o data te zgarie), dar la fel se comporta si pisicile cu pui si cele bolnave.