| George_Ionut_1998 a întrebat:

am si eu o intrebare vreau sa merg la pescuit de crap si vreau sa fac o mamaliga pentru peste si as vrea sa imi spuneti o reteta sa fie mai atragatoare pentru peste nu stiu sa aiba gust culoare dar sa nu fie cu ingredinte de asta greu de gasit sa fie cu ceva ingrediete usoare sa le pot gasi in Spania multumesc!

Răspuns Câştigător
| 1Praline a răspuns:

Salut, uite aici citeva retete bune. Sper sa iti fie de folos :) Bafta la pescuit!
http://pescar.urldocs.com/momelimamaliga.htm

3 răspunsuri:
| laramistigan27 a răspuns:

Crap fara cap - 800 g
ulei masline - 100 ml
usturoi - 25 g
otet - 25 ml
sare si piper dupa gust

Pentru crap spaniol pestele se curata, se spala, se portioneaza si se sareaza. Usturoiul se curata, se spala si se zdrobeste impreuna cu sarea. Bucatile de peste se ung cu 75 ml ulei, se condimenteaza cu sare si piper, se frig la gratar. Otetul si 25 ml ulei se amesteca scu usturoi pisat si se toarna peste bucatile de peste fript.
Pofta buna!

| George_Ionut_1998 explică (pentru laramistigan27):

Eu am intrebat de o reteta pentru mamaliga adica pentru mamaliga care o dau la peste ca moameala dar e bine de stiut am sa incerc si asta multumesc!