| AlexStefan1 a întrebat:

am un rottweiler, are 2 luni si 2 saptamani si este foarte jucaus, prea jucaus uneori, cand se joaca musca si maraie, nu musca foarte tare dar este dureros, este vreo sansa ca acest obicei sa fie unul permanent? Stau la curte deci are foarte mult spatiu.

Răspuns Câştigător
| Maria203 a răspuns:

Nu-l asculta pe cel de mai sus, habar n-are ce vorbeste. Presupun ca musca deoarece ii cresc dintii.Trebuie sa il dezveti deoarece atunci cand o sa aiba 5+ luni nu o sa mai scapi de acest obicei.Prietena mea a avut un ciobanesc german si a inceput sa muste iar dupa cateva saptamani nu se mai oprea sa muste din joaca.Nu era ceva grav dar nu era foarte placut.Cauta video-uri pe Youtube cum sa iti inveti cainele sa nu mai muste. Uita-te la Zak George are un video in care arata cum sa nu mai muste cainele tau si e un foarte bun dresor.Succes!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Rasa aceasta de cîini sunt periculosi, dă l cit mai repede daca nu vrei sa te omoare, vinde l sau doneaza l.

| Jimmy_Alin_2000 a răspuns:

Acest temperament este unul normal la varsta lui, dar pe viitor cand va creste si va face la fel, nu strica o palma peste botic pentru a il atentiona ca nu e bine ce face.