| comansorin a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un aparat foto DSLR si am pus ochii pe acest aparat: Fujifilm Finepix S9200, dar n u sunt sigur, puteti sa imi da-ti mai multe exemple de dslr-uri foarte ieftine? nu ma intereseaza marca, sa nu ma coste cat chiria de la apartament, vreau ceva mai ieftin, nu sunt profesionist in d-ale fotografiei, si mai am o intrebare, daca comand ceva de pe amazon, transportul este gratuit? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| SilverF8ith a răspuns:

Buna Sorin,
Daca doresti sa intri in lumea fotografiatului evita tot ce are scris pe el Fujifilm, sunt aparate mult mai bune in aproximativ aceias bani, sau daca nu ai inca bani merita sa mai economisesti putin.
Canon 350D, 550D, 650D
Nikon D3100, D80, D90. D5000, D5100.
Toate aceasta merita mai mult chiar daca sunt si second-hand.
Poate Fujifilm ti se pare alegerea logica la momentul respectiv dar in timp ai sa vezi ca fotografiile nu sunt rapide nu sunt "bune" si in timp vei observa ca ar fi mai bine un aparat mai compatibil cu tot perifericele care sunt disponibile la momentul actual pe piata. O data ce iti cumperi un DSLR nu vei putea ramane doar la atat si la ce ai vei vrea mai mult: alt obiectiv alt grip alt blitz si astea pentru mofturile tale big grin
Bafta la poze frumoase