| cristian100 a întrebat:

Am un hamster mare..Si am la el o cusca cam mica..Si nu vreau sa dau bani pe alte custi sau pe lazi de transport mancare.Am o cute de cartom mare pot sa fac ceva cu ea? Dar mi-e frica ca o s-o roada.Intrebarea este: cum pot sa fac o cusca mare pentru hamster? FUNDA si multumesc foarte mult. Sper sa raspunda cineva. tongue

3 răspunsuri:
| Lina1993 a răspuns:

In primul rand : iti chinui hamsterul tinandu-l intr-o cusca mica. Sunt bolnaviciosi tare. trebuia sa te gandesti la asta inainte sa achizitionezi biata creatura. Este o fiinta ce merita respect. Si da, daca-l pui intr-o cutie de carton, o s-o roada. Ai doua variante: Ori dai hamsterul cuiva care are o cusca mare si ii poate oferii conditii, ori faci un efort si ii cumperi o cusca mai mare. Te poti imprumuta de la cineva. Data viitoare inainte sa-ti iei un animal, asigura-te ca poti sa-l intretii.

| cristian100 explică (pentru Lina1993):

1.Am avut acvariu dar s-a spart era imens. 2.Am primit cusca de craciun nu eu am luat-o. 3.Nu e chiar asa de mica. a costat 65 de lei

| RalukaRallu12 a răspuns:

Nu poti face o cusca... din pacate trebuie sa o cumperi. Si da, va roade cutia! Funda?