| xBoyka a întrebat:

Am un porcusor de guinea si vreau sa i-mi cumpar si un hamster bine in custi diferite daca ii pun fata in fata se bat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AllmaGirl a răspuns:

Pe mine nu ma intereseaza funda, ci animalele tale, deci iti voi raspunde din experienta nu din ce am auzit pe la X sau Y. Porcusorii de guineea sunt animale de grup, in natura traiesc in grupuri si de 10 exemplare, deci i-ai un alt porcut de acelasi sex cu el/ea. Daca ii pui un hamster nu rezolvi nimic, ba chiar hamsterul risca sa se raneasca, porcusorul suindu-se des pe el din joaca l-ar putea strivi. Inca ceva: porcusorii sunt animale diurne si hamsterii nocturne, deci e o alta problema legata de somn. In plus, fiind specii diferite nu pot comunica intre ele...Au si nevoi alimentare diferite, de ex. mancarea speciala pentru hamsteri contine anumite seminte ce afecteaza sanatatea porcusorului...ia mai bine un alt porcut

| īƶƶū a răspuns:

Nu, nu se bat dar iti recomand sa nu-ti vina vreodata ideea de ai baga in acceasi cusca, ca mai mult ii chinui. Funda?